Вечерва во Едукативниот Културен Центар Лабораториум, со почеток во 20:00 часот, ќе може да ја погледнете претставата „Се случи еднаш во Женева“, според драмата „Прошетка низ шумата“ од Ли Блесинг,  во режија на Кристијан Атанасов.

Да мразеше човештвото војна ќе имаше милиони како нас, а само двајца војници.

Играат:
Јана Вељановска
Лазар ХристовRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.