На проекцијата на филмот „Снежана на крајот умира“ на 17 ноември во 20 часот, една од десетте проекции на овој филм закажани на ноемврискиот репертоар во Кинотеката, ќе присуствува поголемиот дел од екипата.

Публиката ќе има можност да разговара со режисерот и сценарист Кристијан Ристески, и со актерите Наташа Петровиќ, Сашко Коцев, Дениз Абдула, Ивица Димитријевиќ, Тино Костадиновски и Давид Јанакиев.

Проекциите на филмот може да се проследат на :
14 НОЕМВРИ (ПОНЕДЕЛНИК) 18:00 ч.
15 НОЕМВРИ (ВТОРНИК) 18:00 ч.
16 НОЕМВРИ (СРЕДА) 18:00 ч.
17 НОЕМВРИ (ЧЕТВРТОК) 20:00 ч.
18 НОЕМВРИ (ПЕТОК) 18:00 ч.
21 НОЕМВРИ (ПОНЕДЕЛНИК) 20:00 ч.
22 НОЕМВРИ (ВТОРНИК) 20:00 ч.
23 НОЕМВРИ (СРЕДА) 18:00 ч.
28 НОЕМВРИ (ПОНЕДЕЛНИК) 20:00 ч.
29 НОЕМВРИ (ВТОРНИК) 20:00 ч.
Влезница: 100 денариRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.