Концертот „Токио носталгија“ вечерва во Битола

Култура 30.08.2023 / 10:17

Во битолскиот Офицерски дом целовечерен концерт со наслов „Токио носталгија“ ќе приредат Јордан Костов-хармоника, Гензох Текиша-пијано, Хисао Фукушима-гитара, Андреас Гинтер-саксофон, Шин Ја Охно-гајда и Дамјан Грујо кој свири на перкашн.

Со меѓународниот концерт на уметници од Јапонија, Германија и Македонија, во КИЦ-Битола, завршува летната концертна сезона.

Синоќа во битолскиот Офицерски дом концерт насловен „Птиците се враќаат“ организираа Здружението за македонско-германско пријателство и соработка од Битола и Гете Институтот – Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.