Изложба на алтернативни фотографии „Да растеме заедно“ ќе биде отворена вечер во Културно-информативниот центар – Скопје.

Оваа изложба претставува најава и отворање на новиот фестивал на алтернативна фотографија „Зрно“, на кој оваа година ќе се случуваат и работилници за алтернативна фотографија.

На изложбата со алтернативни фотографии ќе се претстават авторите Кети Талевска-Бакревска, Викторија Мачковска, Мартина Павлоска и Сашо Алушевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.