Во петок, 23 февруари 2024 година во 14:00 часот во КСП Центар Јадро ќе биде отворена изложбата „Архитектонска изложба на студентски проекти | Центар за техничка култура, Општина Центар“ на Архитектонското (интегративно) студио 9, Архитектонски факултет – Скопје.

Интегративно студио 9, семестар 2022 / 2023 год.
Тема: Центар за техничка култура, Општина Центар

 

Тим: Проф. д-р Михајло Зиноски, раководител, асист. м-р Јана Брсакоска, д-р Велика Ивковска, Котларовски Игор диа., Наташа Тодоровска Пренк диа., Оливера Ќоќоровска Митиќ диа.

Учесници: Марина Митрова, Елеонора Решковска; Енис Бекири, Икра Зули; Деспина Дишлиоска, Викторија Блажеска, Мартин Крстески; Мартина Шајноска, Дион Алими; Јована Божиноска, Цвете Божиноска; Марија Србиновска, Елена Пренџова; Андреа Алтипармакова, Лара Герасимовкса; Андреј Савиќ, Давид Џолев; Александра Андоновска, Ива Хрситовска; Тамара Ѓамовска, Маја Вукадиновиќ; Јована Спасовска Стаменковска; Милена Доневска, Анѓела Стоилковска; Драгана Ѓорѓиева, Ајла Мехмедовиќ; Сара Димовска, Сара Павловска; Катерина Цветковска.

 

Изложбата ќе биде отворена од 23 до 29 февруари 2024 година.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.