Утре РКЕ се очекува да ги објави новите цени на горивата во Македонија.

На светските берзи нафтата се движи околу 81 долар за барел за типот брент и бележи намалување.

Ова се актуелните цени
ЕУРОСУПЕР БС – 95 83 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 85 ден/л

Новите цени ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.