Ознака: нова цена
Економија 01.03.23 | 08:45

Нема леб по продавниците

Нема леб по продавниците во Скопје, рафтовите се празни. Пекарите, иако најавија дека ќе дистрибуираат леб додека во Службен весник не излезе одлуката за замрзнување...

Економија 01.12.22 | 11:29

Нова цена на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе нова одлука за цената на горивата којашто ќе важи од полноќ. Исполнети се предусловите, РКЕ ќе носи одлука за...

Економија 02.06.22 | 13:02

И вечерва нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) најави дека и денеска ќе одлучува за цената на горивата, оти, што велат, исполнети се предусловите за тоа. Предусловите...

Економија 07.04.22 | 12:48

Денеска нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) во текот на денов ќе донесе нова одлука за цената на нафтените деривати што ќе важи од ноќеска на полноќ. Како...

Економија 09.03.22 | 19:51

Бислимоски: Вечерва на полноќ ќе ја објавиме нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика изработи измени на постоечката методологија со која во услови на драматичен пораз или намалување на цените на нафтените деривати...

Економија 31.01.22 | 12:15

Од полноќ нова цена на горивата

Регулаторната комисија денеска пред нова одлука, која ќе биде новата цена на горивата од полноќ? Минатата недела РКЕ одлучи цените на горивата да се зголемат за два...

Економија 30.06.21 | 13:32

Струјата поскапува, ДДВ-то се намалува, сметките остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ незначително ќе...

Економија 17.05.21 | 13:15

Супер-95 поевтин за половина денар, дизелот со иста цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,51 % во однос...

Економија 09.11.20 | 12:37

Бензините поскапуваат од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Цената на бензините се зголемува за половина денар,...

Економија 09.11.20 | 09:30

Денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на бензините се намали за 0,50 денари,...

Економија 05.10.20 | 09:32

Денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ донесе одлука цените да останат...

Економија 07.09.20 | 18:09

Нова цена на горивата од полноќ

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за 0,5 денари по литар, во однос на цените утврдени со одлуката од минатата...

Економија 17.08.20 | 09:44

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе соопшти дали ќе има промена во цените на горивата. Изминатите две недели горивата ја задржаа својата цена, па така ЕУРОСУПЕР...

Економија 15.06.20 | 08:45

Регулаторна ќе ги соопшти новите цени

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ...

Економија 11.05.20 | 14:11

Нова цена на горивата

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 3,5 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР...

Економија 27.04.20 | 10:05

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сила оваа недела. Согласно последната одлука на Комисијата бензините...

Економија 17.11.19 | 23:46

Од утре нова цена на горивата

Во понеделник ќе ги дознаеме новите цени на горивата. Согласно последната одлука на РКЕ бензинот Еуросупер БС-95 поскапе за денар, а Еуросупер БС-98, дизелот и екстра лесното...

Економија 15.07.19 | 10:33

Денес нова цена на горивата во Македонија

Регулаторна комисија за енергетика денеска напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата. Минатата недела бензинот поскапе за половина денар, а дизелот се намали...

Економија 30.06.19 | 15:41

Од утре нова цена на горивата во Македонија

Регулаторната Комисија за енергетика секој понеделник врши прoмена на цените на горивата. Овој понеделник како и секој во неделата, ја смени цената на горивата во Македонија. Бензините...

Економија 09.06.19 | 19:01

Од утре нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да ги соопшпти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. РКЕ по најавената измена или нова методологија за цените...