Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од утринава на полноќ поевтинија за 2,00 денара по литар, а малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се променија, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни ресурси.

Ова се новите цени на:

ЕУРОСУПЕР БС-95  –  81,00 за литар

ЕУРОСУПЕР БС-98 –  83,50 денари

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)  –  84,50 денари

Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) –  81,50 денари

килограм Мазут М-1 НС –  42,171 денариRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.