Ознака: гориво
Економија 08.12.22 | 13:46

Ова се денешните нови цени на горивата

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од утринава на полноќ поевтинија за 2,00 денара по литар, а малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство...

Економија 14.11.22 | 07:52

Денеска ќе биде соопштена нова цена на горивата

Во текот на денешниот ден, Регулаторната Комсиија за Енергетика (РКЕ) ќе информира за нови максимални цени на горивата кои ќе важат од вторник. Според берзанските податоци,...

Економија 08.11.22 | 07:28

Овие се цените на горивата што важат од денеска

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика на Македонија на сила стапи зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,62% во однос на...

Економија 05.11.22 | 08:00

И викендов поскапување: Ова се новите цени на горивото што важат од денеска

Од денеска на полноќ, бензинот Еуросупер – 95 поскапе за два денари, со што неговата нова цена изнесува 92,5 денари за литар. Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика...

Економија 28.10.22 | 09:30

Ова се новите цени на горивата од утринава

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек...

Балкан 27.09.22 | 10:34

Партијата на Мета ја обвини Владата за грабеж на населението преку цената на горивата

Партијата на слободата предводена од поранешниот албански претседател Илир Мета, обвини дека во Албанија, каде поголем процент од популацијата живее со или помалку...

Македонија 16.09.22 | 09:17

Ова се новите цени на горивата што важат од утринава

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,41% во однос...

Економија 30.08.22 | 09:42

Дизелот драстично поскапе: Ова се цените на горивата што важат од денеска

Според последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, дизелот повторно драстично поскапе. Од утринава на полноќ дизел горивото поскапе за...

Економија 26.08.22 | 08:00

Ова се цените на горивата што се на сила од денеска

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,91% во однос на одлуката од...

Патувања 25.08.22 | 10:39

Проверете за вашиот модел возило: Уште колку километри можете да поминете откако ќе ви светне „црвено“

Kолку километри можете да поминете откако ќе се запали светлото за гориво? Ова е важна информација посебно за балканските возачи, па британскиот портал Compare The Market се...

Економија 15.08.22 | 09:29

Денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Согласно последната одлука на РКЕ, цените на бензините и екстра лесното масло за...

Балкан 09.08.22 | 11:27

Граѓаните на Србија точат најскапи бензин и дизел

Граѓаните на Србија во моментов точат најскапо гориво во споредба со другите жители на државите од поранешна СФРЈ, објави денеска порталот Н1. Цената на бензинот од...

Економија 08.08.22 | 13:00

Почекајте со полнење: Од полноќ големо намалување на цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република  Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 21.07.22 | 13:41

РКЕ ги соопшти цените на горивата кои ќе важат од вечерва

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,56% во однос на одлуката од...

Економија 19.07.22 | 10:05

Ова се новите цени на горивата што важат од денеска

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,82% во однос на одлуката од...

Свет 07.07.22 | 11:15

Претседателот на Шри Ланка го замолил Путин за увоз на гориво на кредит

Претседателот на Шри Ланка, Готабаја Раџапакса, соопшти дека го замолил рускиот претседател Владимир Путин за помош за неговата земја за увоз на гориво. Разговорот...

Економија 23.06.22 | 09:58

СДСМ не сака да се откаже од акцизата, а секаде во светот се укинуваат на даноците на горивата

СДСМ е против зголемување на платите и не сака да се откаже од акцизата, а секаде во светот се укинуваат даноците на горивата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму посочуваат...

Балкан 20.06.22 | 15:36

Во Словенија инспекција на бензинските пумпи, нема гориво

Министерот за стопанство Матјаж Хан изјави дека инспекторите го проверуваат работењето на бензинските пумпи, иако дистрибутерите на нафта велат дека повремениот недостиг...

Економија 20.06.22 | 08:38

Денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Во петокот РКЕ одлучи цената на дизелот да се зголеми за два денари. Цените да останатите...

Балкан 07.06.22 | 10:10

Можни се рестрикции: Во Хрватска ќе има недостиг на гориво поради санкциите?

Додека хрватската влада ги користи најновите адути за блокирање на растот на цените на горивата над 15 куни за литар, некои трговски синџири предупредуваат на отежнато...