Ознака: бензин
Економија 16.05.24 | 18:44

Од полноќ се намалува цената на мазутот: Ова се цените на другите горива

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) не се менуваат, соопшти денеска...

Економија 05.05.24 | 20:29

Во вторник нова цена на горивата

Задутре во вторник, првиот неработен ден следната недела, Регулаторната Комисија за Енергетика треба да ги утврди новите цени на горивата во земјава. Нафтата од видот...

Патувања 28.04.24 | 12:31

Водич за патување за празниците: Каде е најевтино да наполните гориво во регионот

Погледнете детален преглед на цените на бензинот од 95 октани и еуродизелот, во земјите каде туристите од Македонија најчесто патуваат со автомобил за време на пролетните...

Економија 22.04.24 | 13:22

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Малопродажната цена на дизел горивата од ноќеска на полноќ се намалува за 1,5 денари за литар, а бензините поскапуваат за еден до 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната...

Македонија 18.03.24 | 08:47

Денеска се одлучува за нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на нафтените деривати. Согласно последната одлука на РКЕ, бензините и дизел горивото поевтинија...

Економија 17.03.24 | 22:29

Утре одлука за цените на нафтените деривати

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за цените на нафтените деривати. Согласно последната одлука на РКЕ, бензините и дизел горивото поевтинија за...

Економија 11.03.24 | 08:55

РКЕ одлучува за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на нафтените деривати. Согласно последната одлука, цената на дизелот се намали за 1 денар, а...

Свет 01.03.24 | 11:21

Русија од денеска забрани извоз на бензин на шест месеци

Руската влада објави дека од петок го забранува извозот на бензин на шест месеци, одлука донесена за „стабилизирање“ на цените на бензинските пумпи на домашниот пазар. „Владата...

Свет 29.02.24 | 21:30

Падна одлука: Русија веќе нема да извезува бензин

Руската влада објави дека од 1 март го забранува извозот на бензин на шест месеци, одлука донесена за „стабилизирање“ на цените на бензинските пумпи на домашниот пазар. Мерката,...

Економија 13.02.24 | 09:46

Ова се новите цени на бензините, што важат од денеска

Регулаторната комисија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,32% во однос на одлуката од 5.2.2024 година. Референтните...

Економија 05.02.24 | 13:46

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а бензините и екстра лесното масло за домаќинство поскапуваат за еден денар по литар, одлучи денеска...

Економија 15.01.24 | 14:13

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

За половина денар поевтинуваат бензините, а дизел горивото, пак, поскапува за еден еднар од ноќеска, информира Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со новата одлука...

Економија 03.01.24 | 09:12

Ова се новите цени на горивата од денеска

Регулаторна ги објави новите цени на горивата. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажните...

Балкан 08.12.23 | 16:04

Почина момчето чија мајка го поли со бензин и запали

Дваесет и шестгодишниот А.Т. од Српска Црна, кој се здоби со тешки повреди откако неговата мајка го поли со бензин и го запалила, почина утрово во Клиничкиот центар на...

Економија 04.12.23 | 13:48

Бензините поевтинуват за еден, а дизелот за половина денар

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, од полноќ се намалуваат за еден, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство за за 0,50...

Економија 12.10.23 | 12:21

Поевтинува дизел горивото

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ1), се намалуваат за 2,00 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката...

Економија 02.10.23 | 13:39

Нови цени од полноќ: Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1,00 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни...

Економија 29.09.23 | 13:23

ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за два денара, цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, мазутот и дизелот не се менуваат

Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се намали за 2 денара, додека цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на екстра лесното...

Економија 04.09.23 | 12:12

Нови цени на горивата од полноќ

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 не се менува, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 87,00 ден/лит. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Свет Сервиси 03.09.23 | 20:04

Бензинска пумпа го измешала горивото, оштетени се стотици автомобили

На бензинска пумпа во германскиот град Рајхензахсен, стотици возачи точеле погрешно гориво во своите автомобили, по што следело масивно расупување на горивата. Како...