Регулаторната комисија за енергетика одлучи од вечерва на полноќ да нема никакви промени во цените на бензините и на дизелот.

Така цената на ЕУРОСУПЕР 95 останува 82 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по 84,5 денари по литар. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ останува 73 денари по литар.

Има промена на цената на мазутот кој поскапува за 1,1 денар, и според новата цена ќе се продава за 38,7 денари. Цената на екстра лесното масло останува 72 денари по литар.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.