Ознака: бензини
Економија 09.05.24 | 13:26

Од вечер промена на цената на мазутот, бензинот останува исто

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши намалување...

Економија 15.04.24 | 12:53

Дизелот поевтинува, цената на бензините останува иста

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши намалување...

Економија 16.01.24 | 10:19

Бензините поевтинија, дизелот поскапе: Ова се новите цени на горивата

Од утринава, за половина денар поевтинија бензините, а дизел горивото, пак, поскапе за еден еднар, информира Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со новата одлука...

Економија 16.10.23 | 12:44

Падна одлука: Од полноќ горивата ќе се точат по нови цени

Од вечер на полноќ, горивата ќе се точат по нови цени.Дизелот поскапува, бензините поевтинуваат. Цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1,00 денар/литар и со тоа...

Економија 05.10.23 | 12:57

Од полноќ: Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе oдлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,95% во однос на...

Економија 17.07.23 | 13:54

Поскапување: Од полноќ бензините ќе се точат по нови цени

За 1,5 денари поскапуваат малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, додека пак на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) цената останува иста. Цената на Мазутот М-1 НС...

Економија 26.06.23 | 12:25

Некои горива поевтинуваат, некои поскапуваат: Ова се новите цени кои ќе важат од полноќ

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки...

Економија 08.05.23 | 12:00

Поевтинуваат горивата, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 30.03.23 | 13:14

Без промена кај бензините и кај дизелот, нова цена на мазутот

Регулаторната комисија за енергетика одлучи од вечерва на полноќ да нема никакви промени во цените на бензините и на дизелот. Така цената на ЕУРОСУПЕР 95 останува 82 денари...

Економија 27.03.23 | 12:55

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Цената на бензините ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98 се зголемуваат, а дизелот се намалува. Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се зголемува за еден денар и ќе изнесува 82 денари по литар,...

Економија 20.02.23 | 13:06

Нова недела, нови цени: Од полноќ поскапуваат дизелот и бензините

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари за литар, а на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 за 1,00 денари, одлучи денеска...

Економија 07.12.22 | 13:18

Бензините поевтинуваат, цените на дизелот остануваат исти

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ поевтинуваат за 2,00 денара по литар, а малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство...

Економија 03.10.22 | 14:55

Цените на горивата се зголемуваат за да има повеќе пари во буџетот за фирмите основани од Ковачевски

Цените на горивата се зголемуваат за да има повеќе пари во буџетот за фирмите основани од Ковачевски, велат во писмена реакција од партијата ВМРО-ДПМНЕ. Владата не ја...

Економија 30.09.22 | 15:04

Бензините поскапуваат – ова се новите цени!

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 15.08.22 | 13:19

Бензинот поскапува: Ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 11.08.22 | 12:17

Нова надолна корекција: Бензините од полноќ со нова цена

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,34% во однос на одлуката од...

Економија 01.08.22 | 10:12

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучува за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините, Екстра лесното...

Економија 22.07.22 | 12:47

Oд полноќ сите под 100 денари: Се намалува цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,42% во однос на одлуката од...

Економија 04.07.22 | 11:49

Бензините поевтинуваат

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски денеска најави дека ќе има поевтинување на нафтените деривати. Денес дизелот се намалува за...

Економија 30.06.22 | 09:21

Дизелот поевтини за 2,5 денари, бензините остануваат исти

Од утринава, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намали за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија...