Министерот за економија, Крешник Бектеши, на својот фејсбук профил, порача дека производителите на брашно во државата следната недела дополнително ќе ја намалат цената на брашното

Денеска бев информиран дека од наредна недела ќе следи дополнително намалување на цената на брашното, од нашите производители, пишува Бектеши.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.