Како по список ми се реинфицираат пациенти на 11-12 месеци од прележување, објави денеска д-р Ненад Лазаров од примарната медицина.

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, во текот на минатата недела вкупно се пријавени 1.559 реинфекции, што е зголемување од 25 отсто во однос на претходната недела.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.