На 11.01.2024 во СВР Скопје А.И.(25) од Скопје пријавила дека околу 05.45 часот на „Меѓународен аеродром“ – Скопје, каде истата била вработена во делот на прифаќање на патници во ТАВ, била физички нападната од Е.Н.(47) од с.Дебрешта.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.