Вчера во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Берово-Виница, кај „Пекланска крстосница“, патничко возило „опел“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Е.М.(51) од Кочани, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди и денеска околу 03.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ им подлегнал на повредите.

Извршен е увид од увидна екипа од Полициската станица Виница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.