Инспектори од ОКР Кисела Вода – Отсек потраги денеска околу 17:45 часот на подрачјето на Кисела Вода го лишија од слобода А.Д. (32) од Скопје, кој бил баран со потерница од Основното јавно обвинителство Скопје.

Како што соопшти МВР, приведеното лице ќе биде предадено на надлежното обвинителство

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.