Ознака: потерница
Црна хроника 17.08.23 | 16:00

Уапсен маж од Крушопек баран со потерница

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и Одделението за криминалистички работи при ЕВР Ѓорче...

Црна хроника 26.07.23 | 11:12

Приведен струмичанец баран со потерница, ќе лежи за производство и дистрибуција на детска порнографија

Во Струмица вчера во 13.30 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни Струмица го привеле струмичанецот С.Т.(26). Од МВР денеска информираа дека тој бил баран по...

Црна хроника 23.07.23 | 11:56

ОЈО: Предложен притвор за лице барано со меѓународна потерница

Основното јавно обвинителство Струга до Основниот суд во Струга достави предлог за определување притвор против 35-годишен државјанин на Република Албанија за кого...

Црна хроника 18.07.23 | 09:11

Ноќва уапсен скопјанец по кого била распишана потерница

Приведен е скопјанецот Ќ.Д, кој бил баран со потерница, за издржување казна затвор од една година во скопскиот затвор. Вчера, околу 23:00 часот, на булевар „Македонско –...

Црна хроника 05.07.23 | 16:02

Приведени две лица по распишани централни потерници за издржување затворски казни

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје и Одделението за криминалистички работи Гази Баба синоќа во 20.00 часот на ул.„Бутелска“го лишиле од слобода...

Црна хроника 16.06.23 | 12:01

Уапсен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги утрово околу 09.30 часот на булевар „АСНОМ“ во Скопје, го лишиле од слобода К.Ж.(27)...

Вести 22.03.23 | 19:08

Интерпол ја повлекол потерницата по Миле Миленкоски, дипломатот приведен по бегството од Ерменија на Бранислав Димитријевиќ кој сега е во конзорциумот за коридорите 8 и 10Д

Поранешниот дипломат Миле Миленкоски на социјалните мрежи објавува дека Интерпол ја повлекол потерницата по него која Ерменија ја издаде поради наводно помагање на...

Црна хроника 03.01.23 | 16:38

Приведен криминалец од струшко баран со три потерници за издржување казна затвор

Службеници од Полициската станица – Кисела Вода денеска во 10:20 часот на улица „Христо Татарчев“ во Скопје го лишиле од слобода Т.О. (45) од струшкото село Октиси, по кого...

Свет 16.11.22 | 22:40

„Поединец кој се крие од истражните органи“: Украина распиша потерница за Кадиров

Украинската служба за безбедност го стави лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, на потерница, покажуваат информациите достапни на веб-страницата на украинското Министерство...

Свет 02.11.22 | 14:47

Русија распиша меѓународна потерница по убиецот на новинарката Дарја Дугина

Русија издаде меѓународна потерница за Наталија Вовк, која е обвинета за убиство на руската новинарка и политиколог Дарја Дугина. Како што е соопштено за Спутник, Московскиот...

Црна хроника 26.10.22 | 09:45

Приведен крадец баран со централна потерница

Во Скопје на бул.„Александар Македонски“ вчера во 17:30 часот полициски службеници од Оперативниот тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода К.М.(20) од Скопје. Тој...

Црна хроника 18.10.22 | 14:31

Косовец баран од германски Интерпол, уапсен на границата со Косово

Рано утринава, на граничниот премин Долно Блаце бил уапсен државјанин на Косово, кој бил баран со меѓународна потерница издадена од Германија. На 18.10.2022 во 01.40 часот на...

Црна хроника 30.09.22 | 10:07

Приведено лице по распишана централна потерница

Полициски службеници од ЕВР Кисела Вода – Одделение за криминалистички работи – отсек потраги, вчера во 13:30 часот на бул.„АСНОМ“ во Скопје, го лишиле од слобода З.С.(43)...

Црна хроника 18.09.22 | 12:55

Уапсено лице кое се барало со централна потерница

На 17.09.2022 во 23.50 часот во нас.Керамидница, Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.М.(24) од Скопје. Тој бил баран по...

Црна хроника 12.09.22 | 16:51

Се барал по централна потерница, падна во Скопје

На бул.„Крсте Мисирков“, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во 14.00 часот го лишиле од слобода Ј.А.(30) од Скопје. Од МВР информираат...

Свет 02.09.22 | 20:20

„Жените се само за раѓање, гејовите за тепање“: Кој е имамот по кого со потерница трага цела Европа?

Француските власти издадоа европски налог за апсење против имамот Икјусен, кој наводно се крие во Белгија, јави дописничката на МИА од Брисел. Имамот Хасан Икјусен обвинет...

Црна хроника 29.08.22 | 12:07

Бандит од Сингелиќ баран со потерница уапсен утрово

Министерството за внатрешни работи соопшти дека полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во 10.20 часот во скопското село Синѓелиќ го лишиле...

Црна хроника 29.07.22 | 12:50

Фатен 40-годишен крадец од Скопје, по кого била распишана потерница

Вчера во 18.20 часот на улица „8 Март“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Е.(40) од Скопје. Тој бил баран по централна...

Балкан 27.07.22 | 16:33

Издадена потерница за водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер

За случајот „Скај“, кој се води во Вишиот суд во Подгорица, издадена е наредба за распишување потерница по водачот на „Кавачкиот клан“ Радој Звичер и полицаецот Љубо...

Црна хроника 26.07.22 | 18:12

Криминалец од Батинци уапсен на „Ленинова“

Полициски службеници уапсиле лице од скопско Батинци барано со централна потерница за сторени кривични дела. Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР...