На 21.03.2022 во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во 09.20 часот во спортска обложувалница на ул.„Коста Новаковиќ“ едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.