Министерството за внатрешни работи информира дека ноќеска, во 02.20 часот полициски службеници од валандовската полициска станица го лишиле од слобода валандовецот С.У. (42), кој бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Валандово.

Притоа од него биле одземени предмети кои потекнуваат од стореното кривично дело.Известен е Јавен обинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.