На 30.11.2023 во 03.30 часот во СВР Скопје, Ј.Ф.С.(18) од Република Турција пријавил дека околу 02.00 часот пред угостителски објект на подрачјето на Центар бил физички нападнат од три лица, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.