Во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа Затвор Идризово бил нарушен јавниот ред и мир.

Е.Н.(22) од с.Долна Баница, гостиварско, физички го нападнал Р.Р.(45) од Куманово, кој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.