Советник на градоначалникот на Дебарца со службен џип удрил во трактор на патот пред влез во Охрид, пренесува „Телма“.

Сообраќајката се случила на патот пред Охрид вечерва кога општинскиот џип „хонда“ удрил одзади во трактор со неосветлена приколка. Службениот џип се користел надвор од работно време на општината пред утрешниот неработен празничен ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.