Ознака: службено возило
Македонија 04.03.24 | 09:27

Маричиќу, што има европски во злоупотребата на државно возило и шофер за партиски активности?

СДС и Маричиќ да кажат каде на друго место во ЕУ, државно возило и шофер се користи за партиски активности, токму заради нив го имавме најлошиот Извештај на ЕК и сме се...

Македонија 03.03.24 | 17:38

Aнтикорупциска да реагира што Маричиќ користи службено возило за партиски работи, бараат од ВМРО-ДПМНЕ

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на видеото на кое се гледа како вицепремиерот Бојан Маричиќ со службено возило оди да се потпиши за кандидатурата за претседател на Стево Пендаровски,...

Твитови 03.03.24 | 16:19

Потпис за Стево со службено возило во недела


Македонија 07.08.23 | 09:41

Адеми од Судски совет 9 години вози службено „ауди“ иако не му следува

Доскорешниот потпретседател на Судскиот совет Селим Адеми 9 години го користи службеното „ауди“, иако само претседателот има право на службено возило, потврди претседателот...

Македонија 18.04.23 | 22:00

Директорот на затворот „Идризово“ не знае зошто неговиот заменик Феми Јонузи го користел за приватни потреби возилото кое изгоре пред џамија во Студеничани

Директорот на затворот „Идризово“ Зоран Јовановски не знае зошто неговиот заменик Феми Јонузи го користел за приватни потреби и се развозувал со службеното возило...

Вести 15.02.23 | 17:32

Тинејџери дивееле со украдено службено возило, повредиле тројца полицајци, уништиле две полициски возила

Полициски службеници на СВР Тетово на 14 фавруари, околу 16.20 часот во близина на угостителски објект во тетовска Мала Речица ги лишиле од слобода Ј.Ј.(19) од Тетово и тројца...

Црна хроника 07.12.22 | 23:04

Сoветник со службен џип удрил во трактор

Советник на градоначалникот на Дебарца со службен џип удрил во трактор на патот пред влез во Охрид, пренесува „Телма“. Сообраќајката се случила на патот пред Охрид...

Македонија 16.10.22 | 16:15

Грковска допрва ќе бара објаснување од Груби за користењето на службеното возило

Заменичката на претседателот на Владата, задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, ќе побара објаснување од заменик претседателот на Владата за политички...

Македонија 15.10.22 | 10:18

Груби вчера во Мала Речица стигна со службено возило, кое не смее да го користи за приватни или партиски цели

Вицепремиерот Артан Груби вчера во Мала Речица на состанокот на ДУИ направил грешка што може да го чини најмалку 6 месеци а најмногу 5 години затвор. Од видеото што го...

Македонија 12.08.22 | 18:39

Објавени документи: Здравствен дом Тетово набавил мерцедес со пари за пандемијата два месеца по пожарот во модуларната болница

На фејсбук профилот „Следиме“ се објавени серија документи кои укажуваат на бесправно трошење на пари наменети за справување со пандемијата. Како што е објавено на...

Скопје 14.01.22 | 14:48

Градоначалникот на Шуто Оризари користел службено возило за релација Шутка-Град Скопје?

Има сомнежи дека градоначалникот на Шуто Оризари, како и за претседателот на Советот на општината, користеле службено возило за лични и приватни потреби, односно за...