Вчера после 15 часот е последен пат кога семејството ја видело Зинка Доневска, која исчезнала во околината на Стајковци. Нејзината ќерка сподели апел за помош, и замолува доколку некој има било каква информација да ја побара на телефонскиот број 070 598 754.

Доневска боледува од деменција и последен пат била видена кај скопска обиколница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.