Вчеравечер (13 мај) во 22.08 часот во Градец, од полициски службеници од Полициска станица Гостивар бил приведен 20 годишник од селото затоа што по претходна расправија и физичка пресметка околу случена сообраќајна незгода, со остар предмет повредил на раката и ногата соселанец на возраст пд 36 години.

За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.