Утринава на раскрсницата кај Хром се случила сообраќајна несреќа меѓу возило на такси и мотор.

Според очевидците тешко е повреден моторциклистот. На местото на несреќата пристигната е брза помош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.