Ознака: повредени
Свет 14.01.20 | 22:48

Има повредени во вечерашниот ракетен напад во воздушната база во Ирак

Армијата не соопшти колку проектили „Катјуша“ биле истрелани врз воздушната база Таџи, но објавени се информации дека двајца Ирачани се повредени во нападот, соопштија...

Црна хроника 12.01.20 | 17:10

„Голф“ удрил во паркирано „ауди“ тројца млади се повредени

Три млади лица се повредени во сообраќајна несреќа, што се случила на ул.„Јужноморавски бригади“. Осумнаесетгодишната А.Р. со возилото ,,фолксваген голф“, удрила во...

Црна хроника 04.01.20 | 12:11

Teшко повредени две лица откако возило излета од патот

Две лица се тешко повредени по сообраќајната незгода што се случила вчера во 09,15 часот на магистралниот пат Ресен – Охрид. Како што соопшти МВР, А.А.(30) од Прилеп, управувајќи...

Свет 02.01.20 | 17:39

Трагичен исход на фудбалски меч меѓу нарко картели: Преку 30 загинати

Во затвор во Мексико се одиграл „пријателски“ натпревар помеѓу два нарко картели и исходот е трагичен. Мечот бил одржат во затворот Синегујас во сојузната држава Закатекас...

Свет 01.01.20 | 18:03

Еден загинат и над 200 повредени во новогодишните прослави во Италија

Повеќе од 200 луѓе се повредени а едно лице загинало во текот на новогодишните прослави во Италија кога масовно се користат пиротехнички средства, соопшти полицијата...

Свет 30.12.19 | 17:40

Експлодираа пиротехнички сретства во Шпанија, има повредени, а прославата е прекината

Најмалку 14 лица се повредени, од кои тројца потешко, во денешната експлозија на пиротехнички средства за време на одбележувањето на традиционалниот празник на елката...

Црна хроника 30.12.19 | 12:46

Тинејџер излета од патот, повредени пет лица, повеќето деца

Пет лица се повредени откако вчета околу 17.40 часот на магистралниот пат Струмица – Радовиш, патничко возило „пежо“, со штипски регистарски ознаки, управувано од 16-годишен...

Црна хроника 23.12.19 | 11:10

Татко и син повредени по тепачка со двајца Албанци кај Росоман

Момче од Албанија со остар предмет повредило татко и син од Росоманско, при физичка пресметка синоќа во Росоман, за МИА потврдија од МВР. Синоќа во 21.20 часот во СВР Велес...

Црна хроника 14.12.19 | 14:35

Дванаесетмина повредени во пожарот во Тетово- сите повредени итно пренесени во болница

Денеска во 11:15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24-годишниот...

Црна хроника 13.12.19 | 11:27

Петмина повредени во сообраќајка кај Росоман

Пет лица се повредени во сообраќајната несреќа што вчера во 06:10 часот се случила на магистралниот пат Градско – Прилеп. Како што соопшти денеска МВР, на крстосницата...

Црна хроника 08.12.19 | 13:02

Тешка несреќа: Осум лица повредени во сообраќајка

Осум лица се повредени кога се судриле автомобили на патот Велес- Мамутчево. Вчера околу 18.50 часот на регионалниот пат Велес – село Мамутчево, на место викано „Петрово...

Црна хроника 07.12.19 | 17:43

Полесно повредените македонски патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

По последните информации добиени од болницата во Прокупље, каде беа згрижени 16 од вкупно 26 патници повредени откако се преврте македонски автобус кој превезувал патници...

Црна хроника 04.12.19 | 10:58

Тешка сообраќајна несреќа, двајца во критична состојба

На 03.12.2019 во 03.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Кузман Јосифовски Питу“ и ул.„Никола Карев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко...

Црна хроника 03.12.19 | 11:00

Детали за несреќата кај скопската Железничка станица

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила утринава во 3:35 часот на крстосницата на булеварите Кузман Јосифовски Питу и Никола Карев во Скопје, кај Железничката...

Црна хроника 03.12.19 | 09:35

Тешка сообраќајна несреќа: Се судрија две возила, има и потешко повредени

Рано утринава околу 3.00 часот по полноќ, на раскрсницата кај железничка станица, се случила страшна сообраќајна незгода, пишува Слободенпечат. Според неофицијални информации,...

Црна хроника 27.11.19 | 15:19

Повредените 26 мигранти кај кумановско Градиште во стабилна здравствена состојба

Во стабилна состојба се 26. мигранти кои се повредени во сообраќајка утринава околу 6.40 часот на регионалниот пат Свети Николе – Куманово кај месноста викана „Градиште“,...

Црна хроника 27.11.19 | 10:28

Еден пешак потешко повреден во сообраќајка

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во шест од вкупно 10 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето...

Црна хроника 23.11.19 | 10:23

Тешко повредени две лица во троен судир на патот Штип-Делчево

Две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случи вчеравечер во 21,30 часот на магистралниот пат Штип-Делчево. Како што соопшти МВР, се судрија патничко...

Црна хроника 16.11.19 | 16:43

МВР се огласи за несреќата во „Макстил“

На 16.11.2019 во 07.53 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ се донесени Н.Н.(45), Е.В.(27), С.С.(48), сите од Скопје и Б.М.(35) од скопско, кои се здобиле...

Црна хроника 16.11.19 | 11:17

Ливна јама се откинала и паднала: Хаварија во „Макстил“, четворица тешко повредени, еден на КАРИЛ

Изутринава во 07,53ч.во Клиничкиот центар “Мајка Тереза“ се донесени четири лица кои се здобиле со повреди во “Макстил“. Во моментов е познато дека еден од нив е во животна...