СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.А. од тетовско село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“.

На 18.02.2024 во домот, пријавениот го турнал по скали неговиот татко Х.А., кој се здобил со повреда, објаснија од МВР.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.