ОВР Кичево поднесе кривична пријава против И.М.(48) и Ј.М.(43), двајцата од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При контрола во возило, во кое се превезувале пријавените, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при ОВР Кичево пронашле и одзеле марихуана, кокаин и хероин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.