На 12.03.2024 во 22.15 часот во СВР Скопје, С.Ј.(38) од Скопје пријавила дека околу 21.00 часот во трговски центар на подрачјето на Гази Баба едно женско лице физички ја нападнало нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.