Ознака: малолетнички
Македонија 09.06.21 | 15:05

Лани имало 19 девојчиња под 15 години што станале мајки

Бројот на живородени деца во 2020 година е намален за 4,1 процент во однос на претходната година. Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2020 година се родени...

Црна хроника 09.06.21 | 14:51

Приведен дилер од Василево кај кого биле пронајдени хероин и марихуана

Жител на село Василево е приведен откако во неговиот дом биле пронајдени марихуана и „бела грутчеста материја“. Полициски службеници од СВР Струмица, денеска го лишиле...

Останати спортови 25.01.21 | 18:06

Згрозени сме и стоиме на располагање на истражните органи за тренерот обвинет за злоставување малолетнички

Македонската Џудо федерација, во однос на последните информации за приведување на еден поранешен тренер по џудо со обвинувања за злоставување малолетнички, во преку...

Црна хроника 25.11.20 | 17:52

Вчера силувани две малолетни девојчиња

Две малолетнички во Штип и Кочани биле силувани, а случаите ги пријавиле нивни роднини. Според крими билтенот на СВР-Штип вчера во 13.20 часот во Полициска станица-Штип,...

Црна хроника 11.10.20 | 15:50

Во тетовски ресторан уапсени 10 лица од кои пет се малолетнички

Десет лица, од кои пет малолетнички, се приведени во угостителски објект во Тетово. Како што информираат од МВР, во периодот од 23.20 часот на 10.10 до 00.30 часот на 11.10.2020, полициски...

Црна хроника 13.07.20 | 16:55

Две малолетнички избегале од дома, сомнежите се дека работат во угостителски објект

Во Полициската станица Радовиш вчера околу 19 и 30 часот шеесет и шест годишна жителка од село Злеово, радовишко, пријавила дека на 10 јули годинава, во периодот од 15 до...

Црна хроника 25.02.20 | 17:17

Маж од скопско Кучевиште допирал малолетнички

Во текот на вчерашниот ден во полиција било пријавено дека во селото Кучевиште две малолетнички биле допирани по телото од страна на истиот маж. Вчера вечер околу 19...

Црна хроника 11.08.19 | 15:56

Исчезна малолетничка од СОС Детско Село

Исчезна малолетничка од СОС Детско Село која веќе неколку пати сама го напуштала и била враќана со полиција. МВР информира дека во 10.00 часот во СВР Скопје вработена во...