На 12.04.2024 година во 00.40 часот, во полициското одделение во струшкото село Велешта, лишен од слобода е М.М.(55) од селото Октиси кој претходно, во семејниот дом, физички ја нападнал неговата сопруга, информира МВР.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.