На подрачјето на Аеродром вечерва е приведен 28 годишен скопјанец Н.Н. поради сомнение дека вечерва во 17:30 часот со закана од аптека на подрачјето на Аеродром, со закана од вработената одзел пари, известуваат од Министерството за внатрешни работи.

Тој е приведен во полициска станица и кај него се пронајдени одземените пари кои ќе бидат вратени на сопственикот, велат од МВР.

Оттаму информираат дека по документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.