Ознака: приведен
Црна хроника 09.10.20 | 18:55

На Ќафасан приведен Албански државјанин со 50 грама кокаин

На Граничниот премин Ќафасан – Струга е приведен дилер од Албанија, кај кого е пронајдена кокаин, соопшти МВР. Денеска околу 17:15 часот полициски службеници од Одделот...

Црна хроника 08.10.20 | 12:43

Приведен Косовец кој влегол во државата без ПЦР тест и се задржал повеќе од три часа

Државјанин на Косово е приведен откако влегол во Македонија преку граничен премин Јажинце со изјава дека само ќе транзитира, но по неколку часа сакал да се врати. Тој...

Црна хроника 25.09.20 | 17:50

Приведено е едно лице за нападот врз Палевски

Едно лице е приведено за нападот врз бизнисменот Љупчо Палевски, соопшти денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, без да даде други детали. Палевски...

Црна хроника 14.08.20 | 16:26

Прво приведен, а потоа и кривична за организаторот на протестите против поскапувањето на струјата

Доцна синоќа во Тетово опожарени се две возила на ЕВН. Инцидентот го потврдија и од МВР од каде велат дека пожарот бил предизвикан со запалива течност. Возилата целосно...

Вести 27.07.20 | 12:14

Приведен кавадарчанец поради криумчарење мигранти

Полициски службеници вчера кај новата крстосница кај градските гробишта во Кавадарци го лишиле од слобода кавадарчанецот Р.К. (58) поради тоа што во трактор „имт“, со...

Црна хроника 07.05.20 | 17:23

Радовишанец ја нападнал мајка си, а потоа и полицајците кои дошле да го приведат

Дваесет и шесетгодишник од селото Подареш, радовишко ја нападнал својата мајка, а потоа и полициските службеници кои пристигнале во семејниот дом за да го приведат. „Одделението...

Црна хроника 13.04.20 | 09:10

Приведенo e 24 годишно момче кое со нож го уби татко си синоќа во Скопје

Педесет и петгодишен маж почина синоќа откако при семејна расправија неговиот син му нанел повеќе убодни рани со нож. Полициски службеници на СВР Скопје синоќа го лишиле...

Црна хроника 16.03.20 | 16:43

Не ја почитувал владината препорака за затворање на објектот: Приведен гостиварски угостител

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска околу 13 часот го лишија од слобода 51-годишниот гостиварец...

Црна хроника 26.02.20 | 20:12

Скопјанец нападна полицаец, веднаш е приведен

На 26.02.2020 во 06:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02:30 часот на ул.„Славе Ѓорѓиевски Шнајдер“ во Скопје, додека полициски службеници извршувале работни задачи,...

Црна хроника 05.02.20 | 11:47

Српски државјанин кој се наоѓа на СТОП-листата приведен на ГП „Табановце“,

Српски државјанин кој се наоѓа на СТОП-листа вчера бил приведен на граничниот премин „Табановце“. Како што соопшти МВР, при проверка било констатирано дека лицето...

Црна хроника 03.02.20 | 11:16

Уапсено е лицето што пукаше во полицискиот службеник во Велес

Денеска (03.02.2020) околу 10.00 часот, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициска станица Велес Ѓ.К.(31) од Велес. Тој, на 02.02.2020 околу 10.15 часот пред црквата...

Сцена 01.02.20 | 23:34

Приведен Саша Koвачевиќ

Балканската музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ доживеал голема непријатност на аеродром во Њујорк. Саша заедно со братот Раде и екипата патувал за Доминиканската Република...

Црна хроника 22.01.20 | 12:22

Во Кичево приведен малолетник за поседување марихуана

Одделението за внатрешни работи во Кичево приведе 17-годишен малолетник од кичевското село Зајас. Кај него, полициските службеници, при преглед извршен на улица „11 Октомври“...

Црна хроника 03.01.20 | 11:12

Приведен Скопјанец, полицијата кај него пронашла марихуана

Вчера вечер во 23.30 часот на ул.„Мајка Тереза“ во Скопје , полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.И.(27) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него...

Црна хроника 25.12.19 | 14:56

Приведен тетовец

Полицајци ноќеска по полноќ во полициска станица привеле 44-годишник од Тетово кој од прозорец во станот пукал надвор. Тетовецот бил во алкохолизирана состојба. Како...

Црна хроника 04.12.19 | 22:28

Приведен убиецот кој со секира искасапи две кучиња во Аеродром

17 годишен Г.С. е приведен вечерва, откако полицијата го идентификувала од снимките на околните камери на кои се гледало како тој ги убива кучињата Гоца и Макс од населбата...

Црна хроника 14.11.19 | 13:16

Скопјанец приведен поради поседување оружје без дозвола

Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје, по претходнo добиена судска нареба, изврши претрес во домот на А.С.(39) во с.Марино и притоа биле пронајдени...

Црна хроника 08.11.19 | 19:09

Фатен струмичанец кој запалил возило

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти...

Црна хроника 07.11.19 | 10:42

Данец приведен на „Деве Баир“

На Граничниот премин „Деве Баир“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, вчера во 18:10 часот од слобода бил лишен Ј.А.Л.(22)...

Црна хроника 15.10.19 | 13:22

Приведен 32-годишник, дома му нашле арсенал со оружје

При претрес на дом и други простории кои ги користи лицето Е.З. (32) од прилепското село Лажани, полицијата откри и одзема повеќе парчиња оружје и муниција. Акцијата, како...