Ознака: разбојник
Црна хроника 16.11.21 | 10:54

Уапсен повеќекратен разбојник од Скопје

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, вчера во 17:30 часот на ул.„Иван Аговски“ во Скопје го лишиле од слобода К.Е. (37) од Скопје. За него бил распишана...

Црна хроника 09.11.21 | 13:11

Приведен скопјанец кој ограбил три обложувалници

Во скопско Ново Село во 06.10 часот изутрината полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.С.(26) од село Ново Село. Како што информираа од МВР, тој се сомничи...

Црна хроника 28.10.21 | 13:44

Kрадел апарати за домаќинств: Уапсен 25-годишен кумановец

Кумановската полиција уапсила 25-годишен кумановец, кој е осомничен дека крадел апарати за домаќинство и предмети од семејна куќа во Куманово Како што соопшти СВР Куманово,...

Црна хроника 26.09.21 | 11:28

Фатен на дело додека ограбувал аптека: Уапсен разбојник од Скопје

Ноќеска, во 00.15 часот, на ул. „11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од полициската станица Центар го лишиле од слобода А.Х.(25) од Скопје, кој бил затекнат од полицајците...

Црна хроника 16.09.21 | 10:40

Баран разбојник од Инџиково уапсен во Кавадаречко

Полициски службеници од Оперативен тим од потраги вчера во село Возарци, кавадаречко, привеле 34-годишно лице од скопското село Инџиково кое се барало по потерница од...

Црна хроника 12.07.21 | 13:48

Уапсен малолетник кој извршил серија разбојништва и тешки кражби

Полициски службеници од СВР Велес – ОВР Кавадарци, вчера привеле малолетник, кој на подрачјето на Кавадарци извршил шест кривични дела – разбојнички кражби, тешки...

Црна хроника 04.11.20 | 20:00

Приведен разбојник од Гази Баба, запленети пиштол и муниција

Во полициска акција во Гази Баба е приведен скопјанец којшто извршил неколку разбојништва. при приведувањето, во неговиот дом било пронајдено огнено оружје. Полициски...

Црна хроника 01.07.20 | 12:54

Ѝ помогнал со бебешката количка, па ја ограбил и нападнал

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен акт против едно лице за кривични дела „разбојништво“ од член 237 став 1 и „разбојничка кражба“ од...

Црна хроника 20.05.20 | 14:10

Ѝ ја дупнал главата за 450 денари

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – разбојништво, инфомираат од ОЈО Битола. Осомничениот,...

Црна хроника 21.01.20 | 12:38

Поднесено обвинение за обид за разбојништво во аптека во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се бидело да изврши кривично дело – Разбојништво...

Црна хроника 26.12.19 | 12:40

Приведен разбојник во Неготино, парите вратени на сопствениците

Полициски службеници од Полициската станица Неготино денеска околу 10:30 часот на улица „Индустриска“ во Неготино го лишиле од слобода П.Ц.(24) од Неготино, поради тоа...

Црна хроника 24.12.19 | 15:44

Жител на Кочани извршил разбојништво во казино, но е фатен на граничен премин

Жител на Кочани извршил разбојништо во казино, но при обидот за бегство, е фатен на граничниот премин Делчево. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информираше...

Црна хроника 09.08.19 | 15:36

Ѝ се заканил со пиштол, па ѝ земал пари

Полицијата синоќа во 18.55 часот го привела Л.Ш. (26) од Скопје осомничен за сторено кривично дело „разбојништво“. Од МВР денеска појаснуваат дека полициски службеници...