Вчера во 17.30 часот на Автопатот А1 на место викано „Авлаќ“ од полициски службеници од Полициската станица Гевгелија бил лишен од слобода Р.М.(42) од Скопје поради што од патничко моторно возило “опел астра“ со скопски регистарски ознаки, што го управувал, симнал тројца мигранти од Куба.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.