На 04.06.2022 во 12.30 часот З.М.(45) од Скопје пријавил дека на 03.06.2022 околу 14.00 часот на подрачјето на Аеродром во основно училиште, во ходникот, неговиот малолетен син бил физички нападнат од негов соученик. Се работи на расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.