На 25.08.2023 во 07,40 част во Струмица на крстосницата од ул. „Ленинова“ и ул. „Браќа Миладинови“, патничко моторно возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ѓ.С.(68) од с.Дабиље, струмичко удрило во Д.Х.(74) од с.Василево, струмичко, информира МВР.

Д.Х. била пренесена во Медицински центар-Струмица, каде од лекар и била констатирана тешка телесна повреда.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.