Ознака: струмица
Останати спортови 24.11.23 | 08:15

Струмица виде oдбојкарски спектакл

Одбојкарите на македонскиот шампион Струмица вчeра се убедливо поразени од германскиот Дирен со 0:3 (15:25, 19:25 и 17:25) во првиот натпревар од првото коло на Купот на ЦЕВ. Во...

Македонија 17.11.23 | 20:04

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е идентитетот македонски, да се обединиме за 61 пратеник

„Благодарам на големата поддршка, поддршка која што лично мене многу ми значи, но истовремено и обврзува. Затоа што колку е поголема поддршката, толку и очекувањата...

Македонија 17.11.23 | 18:44

Следете во живо: ВМРО-ДПМНЕ на средба со граѓаните на Општина Струмица

ВМРО-ДПМНЕ на средба со граѓаните на Општина Струмица: Важно е! Од тебе зависат промените!  

Македонија 17.11.23 | 18:40

Мицкоски : Важно е да се запре урбаната мафија

Генаралниот урбанистички план за Струмица претставува сериозен проблем за жителите на Втора урбана заедница. Овој криминален “Профитерски ГУП” е штета на над 40-тина...

Црна хроника 07.11.23 | 12:14

Повеќе лица се повредени во сообраќајка откако комбе-автобус се превртел на патот Струмица-Валандово

Повеќе лица се полесно повредени во сообраќајка откако комбе-автобус изгубило контрола и се превртело на патот Струмица-Валандово, во близина на мотелот „Македонска...

Македонија Здравје 14.10.23 | 14:46

Во Струмица се одржува третата академија за здравство иницирана од предавачи, професори и специјалисти

Во Струмица започнува ТРЕТАТА АКАДЕМИЈА за здравство иницирана од предавачи, професори на Медицинскиот факултет во Скопје и специјалисти со долгогодишно искуство...

Црна хроника 07.10.23 | 13:34

Претрес во Струмица, пронајдена дрога, две лица се лишени од слобода

На 06.10.2023 во 22.30 часот во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ј.М. (34) од Струмица, затоа што во патничкото возило...

Македонија 02.10.23 | 17:57

Алексис Ципрас на гости во Струмица кај Зоран Заев

Поранешниот македонски премиер Зоран Заев му посака добредојде во Струмица на поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас. Добредојде во Струмица за другарот Алексис...

Црна хроника 01.10.23 | 16:47

Голем пожар на отворено кај Струмица, гори површина од околу 20 хектари во должина од 3 километри

Околу 13:45 часот во атарот на селата Зубово, Колешино и Сушица избувна голем пожар на отворено при што се зафатени стрништа, сува трева и дрвја. Како што информираа од...

Црна хроника 21.09.23 | 09:20

Изгоре автомобил во Струмица

На улица „Васил Главинов“ во Струмица утрово во 02:15 часот, изгоре автомобил. Како што информираа од ТППЕ Струмица, пожарот бил во разгорена фаза, а со интервенција со...

Македонија 16.09.23 | 12:56

Тргнете се од нашите деца: Струмичани го кренаа гласот против родовата идеологија и индоктринација на децата во образовниот процес

Струмичани денеска излегоа во голем број на протестот организиран од Здружението „Родителски фронт“, со порака: Тргнете се од нашите деца. Ова здружение вчера беше...

Музика 08.09.23 | 21:29

Get EXITed спектаклот со најголемите светски и регионални ѕвезди уште еднаш ги воодушеви фановите во Струмица

Долгоочекуваното, второ по ред издание на „Get EXITed“ настанот во Струмица, во организација на ЕГЗИТ тимот синоќа на посетителите во струмичкиот Градски парк им приреди...

Музика 07.09.23 | 09:46

Во Струмица денес пристигнуваат Џон Њуман, Бурак Јетер, Констракта и Ван Гог, а влезот е бесплатен!

Големата, долгоочекувана Get EXITed журка ќе биде одржана денеска, 7 септември, во Градскиот парк во Струмица, со почеток во 19 часот, а на неа ќе настапат водечките имиња...

Музика 04.09.23 | 16:16

Хитовите „тешки“ над пет милијарди слушања пристигнуваат на големиот Get EXITed спектакл во Струмица!

Започна последното одбројување до долгоочекуваниот Get EXITed спектакл, кој на 7 септември во преполниот струмички Градски парк ќе ги собере најголемите светски и...

Црна хроника 26.08.23 | 11:55

Прегазена возрасна струмичанка, пренесена во болница има тешка телесна повреда

На 25.08.2023 во 07,40 част во Струмица на крстосницата од ул. „Ленинова“ и ул. „Браќа Миладинови“, патничко моторно возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 24.08.23 | 12:35

Струмичкото ЈO нареди истрага против 13 лица поради напад на полицаец

Струмичкото Јавно обвинителство нареди истрага против 13 лица поради напад на полицаец. За овие лица постои основано сомнение дека во соизвршителство сториле кривично...

Музика 22.08.23 | 16:19

Објавена програмата за Get EXITed спектаклот во Струмица

Објавена е целосната програма на второто издание на Get EXITed настанот во преубавиот струмички Градски парк. ЕГЗИТ и Општина Струмица за 7 септември подготвуваат спектакл...

Музика 10.08.23 | 13:44

Констракта пристигнува на големиот Get EXITed спектакл во Струмица!

Ана Ѓуриќ Констракта, регионалниот феномен кој го восхити и освои целиот свет, на 7 септември пристигнува на спектакуларниот Get EXITed настан во преубавиот струмички Градски...

Музика 07.08.23 | 12:46

Џон Њуман и Бурак Јетер со Констракта пристигнуваат на „ЕГЗИТ“ спектаклот во Струмица, влезот слободен!

На второто издание на „Get EXITed“ настанот во Градскиот парк во Струмица на 7 септември пристигнуваат возбудливи светски и регионални имиња! На овој Егзитов спектакл,...

Црна хроника 04.08.23 | 15:30

Голем пожар кај Струмица

Голем пожар избувна денеска во 12:45 часот во атарот на село Костурино, кај Струмица. Горат запалено стрниште, нискостеблеста шума и стари гуми. Како што информираа од...