Ознака: повредена
Црна хроника 10.09.21 | 13:27

93-годишна жена е тешко повредена откако со својот „опел“ излетала од патот Ресен – Охрид

На 09.09.2021 во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, на влезот за селото Свиништа, патничко моторно возило „опел“ со гевгелиски регистарски...

Црна хроника 14.08.21 | 19:26

Малолетничка тешко повредена во сообраќајна незгода на патот Охрид-Ресен

Вчера  во 15.30 часот, на магистралниот пат Охрид-Ресен во близина на охридското село Опеница, патничко возило „форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од А.Р.(28)...

Црна хроника 12.06.21 | 13:34

Скопјанка тешко повредена во сообраќајка на „Јужен булевар“

На 11.06.2021 во 16:30 чaсот било пријавено дека во Скопје на ул.„Јужен булевар“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „хонда“, управуван од М.Н.(52) од Велес и патничко...

Црна хроника 12.06.21 | 11:28

Сообраќајка на Јужен булевар, тешко повредена жена

Жена е тешко повреденена во сообраќајната несреќа што се случила вчера околу 16.30 чaсот во Скопје на ул.„Јужен булевар“. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна...

Црна хроника 22.04.21 | 11:17

Мајка што се вмешала во тепачка за да си ги одбрани синовите заврши во болница

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против две лица на возраст од 49 и 45 години за кривично дело – Насилство согласно член 386 став 3 во...

Црна хроника 04.04.21 | 11:30

Тешко повредена 20 годишна девојка во сообраќајка во Скопје

На 03.04.2021 во 11:05 чaсот било пријавено дека во Скопје на бул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „сузуки витара“ со скопски...

Црна хроника 21.02.21 | 18:19

Повторно прегазен полицаец кој обезбедувал место на несреќа

Полициска службеничка со повреди е хоспитализирана во тетовската болница откако во неа удрил „голф“. Како што соопшти МВР, синоќа околу 02.30 часот на автопатот Тетово-Гостивар...

Филм 07.02.21 | 18:37

Oскаровката повредена во експлозија среде снимање

Оскаровката Џенифер Лоренс (30) се повреди во експлозија за време на снимањето на сцените за новиот филм „Не гледај горе“. Иако во прашање била планирана и контролирана...

Црна хроника 19.01.21 | 16:30

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Вчера вечерта во во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓурчин Кокале”, патничко возило „мерцедес”, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(35) од Скопје,...

Црна хроника 18.12.20 | 12:39

Тешко повредена 33 годишна жена пешак

Триесет и тригодишна жена пешак од Јегуновце е тешко повредена откако во неа удрило возило „мерцедес“ управувано од 36-годишник на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово....

Црна хроника 15.10.20 | 11:53

Девојката од другиот автомобил е тешко повредена по вчерашниот судир на „Рузвелтова“

Девојката која управуваше едно од возилата во вчерашната тешка собраќајка на „Рузвелтова“ се здоби со тешки телесни повреди. Почина докторот кој се заби во дрво на...

Црна хроника 28.09.20 | 11:19

Доцна синоќа возило излета од пат, тешко повредена 17-годишна девојка

Ноќва во 02.15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Р.(20)...

Црна хроника 21.08.20 | 16:47

Тешко повредена 19-годишна велешанка на пешачки премин

Попладнево во 14:30 часот на пешачкиот премин на плоштадот Срмаале спроти Основниот суд од патничко возило тешко била повредена 19-годишна девојка. Брза помош веднаш дошла...

Црна хроника 18.08.20 | 12:27

Скопјанка се повредила на ескалатор

Вчера во 14.30 часот во СВР Скопје од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив била донесена Ф.Д.(70) од Скопје, која се здобила со тешки телесни повреди...

Црна хроника 03.07.20 | 11:45

Скопјанка тешко се повреди откако автобусот нагло тргнал

Вчера во 21:45 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Ѓорче Петров“, О.П.(57) од Скопје, превезувајќи се во автобус кој сообраќал на линија број 11, при тргнување на автобусот...

Црна хроника 08.04.20 | 14:40

Млада работничка од трета смена тешко повредена на работното место

Ноќва во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена К.Д.(22) од Скопје. Таа се повредила околу 02.20 часот додека извршувала...

Црна хроника 06.04.20 | 10:44

Tешко повредена млада битолчанка, со „сеат“ излетала од патот

Едно лице е тешко повредено во сообраќајната незгода што се случила вчера во 14.25 часот  на патот Битола – Ресен, пред Ротинска крстосница. Како што соопшти МВР, А.З.(29)...

Црна хроника 20.02.20 | 11:59

„Мицубиши“ излета од пат, жена тешко повредена

Жена е тешко повредена откако со автомобил „Мицубиши лансер“ излетала од патот Кавадарци – с.Росоман, кај с.Рибарци. Несреќата, се случила вчера вечерта околу 21 часот....

Црна хроника 05.02.20 | 12:03

77-годишна жена тешко повредена во автобус на ЈСП

Патничката М.Ј. (77) од Скопје е тешко повредена кога паднала на второто ниво во внатрешноста на автобус на ЈСП, информира МВР. На 4 февруари во 12.20 часот во СВР Скопје било...

Црна хроника 28.12.19 | 15:35

„Голф“ излетал од патот, повредена е 26-годишна девојка

Изутринава 4.30 часoт на кружен тек на булевар „Никола Минчев“ во Кавадарци патничко моторно возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Х.К.(24) од с. Веничани,...