Пожар избувна во централниот дел од Охрид.

Според информациите од терен, пламени јазици зафатиле угостителски објект лоциран кај градскиот пазар во Охрид.

Надлежните служби интервенираат на лице место, а повеќе информации за причините за пожарот и настаната штета кога сатихијата ќе биде целосно ставена под контрола и ќе биде извршен увид.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.