Ознака: угостителски објект
Вести 19.02.21 | 10:58

Приведени 32 гости и сопственикот затекнати во локал доцна навечер

Вчеравечер во 23.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба извршиле контрола во угостителски објект во с.Црешево, скопско, во врска со почитување...

Црна хроника 18.02.21 | 11:16

Пет гости биле во локал во Тетово по дозволеното време: Уапсен сопственикот

Сопственик на угостителски објект во тетово е приведен поради тоа што дозволил неговиот објект да работи по дозволеното време , при што во објектот имало шет гости. При...

Црна хроника 15.02.21 | 17:48

Угостителски објект во Струмица слободно си работел за време на епидемија

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице од Струмица и В.П.(53) од Струмица, управител на правното лице, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Црна хроника 14.02.21 | 21:18

Триесетина гости по завршувањето на дозволеното работно време: Затворен угостителски објект во Крива Паланка

Поради непочитување на мерките за заштита од Ковид-19 и прописите за работно време, затворен е угостителски објект во Крива Паланка. Како што информираат од Секторот...

Црна хроника 06.02.21 | 17:24

 Приведен 25-годишен тетовец – во локалот пуштил 100 лица

 На 05.02.2021 во 14.20 часот во Тетово е лишен од слобода, Е.Х.(25) од Тетово, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Непостапување според здравствените...

Црна хроника 31.01.21 | 13:20

Затворен угостителски објект во Кичево поради непочитување на работното време

На 30.01.2021 во периодот од 19.00 до 22.00 часот во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево, во содејство со инспектори од Државниот пазарен инспекторат, извршиле акциска...

Црна хроника 12.01.21 | 11:02

Педесетина гости приведени од кафуле во Чаир, објектот затворен

Полицијата заедно со претставници од Државниот пазарен инспекторат синоќа во 22 часот извршиле контрола и затвориле угостителски објект лоциран на улица „Ѓорѓи Поп...

Црна хроника 29.12.20 | 11:51

Женски, дрога и стотина гости: Пломба за локал во тетовско што работел на полноќ

Доцна синоќа во 23:45 ч. полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и интервентната...

Црна хроника 06.12.20 | 11:19

Уапсени сопственикот и две странски државјанки: Затворен локал во гостиварско што работел по 21 часот

При акциска контрола извршена од полициски службеници од Полициското одделение Галате, синоќа во 21.50 часот во угостителски објект лоциран во атар на село Неготино,...

Црна хроника 25.11.20 | 15:50

Угостителски објект во тетовско имал гости до полноќ: Кривична пријава за сопственикот

  СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Р. (34) од с.Теарце, тетовско поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени...

Црна хроника 24.11.20 | 16:03

Угостителски објект од Речица работел по 23 часот: Газдата доби кривична пријава

Поднесена е кривична пријава против сопственик на угостителски објект кој работел по 23 часот спротивно на одлуката за Владата за ограничување на работното време. Министерството...

Црна хроника 19.11.20 | 12:39

Повторно во тетовско: Приведен угостител кој работел и после 21 часот

Вчеравечер околу 23.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.Ш.(21) од тетовски Групчин, сопственик на угостителски објект, лоциран на регионалниот...

Црна хроника 17.11.20 | 12:45

Приведен сопственик на угостителски објект, работел после дозволеното време

Сопственик на угостителски објект во Гостивар во близина на автопатот Гостивар-Тетово синоќа е приведен бидејќи објектот работел по дозволеното време и во него биле...

Црна хроника 06.11.20 | 11:44

Приведен сопственик на угостителски објект, работел по 21 часот

Угостителски објект во Тетово бил затворен синоќа, а полицијата го лишила од слобода неговиот сопственик поради непостапување според здравствените прописи за време...

Црна хроника 05.11.20 | 10:11

Некни му го затворија ресторанот поради свадба, вчера правел друга веселба

Полициски службеници од Полициската станица Гостивар вчера попладне го лишиле од слобода М.И.(32) од с.Добридол, гостиварско, сопственик на угостителски објект, поради...

Црна хроника 20.09.20 | 18:51

Пукање пред угостителски објект во Аеродром

На 20.09.2020 во 01.28 часот во СВР Скопје, А.С.(46) од Скопје пријавил дека во близина на угостителски објект на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, едно лице во два наврата во воздух...

Црна хроника 30.07.20 | 16:15

Скопјанец осомничен за разбојничка кражба од угостителски објект

Јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје денеска донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело разбојничка...

Црна хроника 29.12.19 | 09:12

Сопственици на угостителски објект се степале со гости

На 27.12.2019 околу 00.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на бул.Борис Трајковски по претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред...

Црна хроника 08.11.19 | 15:27

Кокаин и марихуана во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање...