Вчера околу 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јуриј Гагарин“, патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Н.(40) од Скопје, удрило во велосипедист Т.К.(51) од Скопје.

Т.К. бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.