Сопственичка на хостел во Охрид пријавила дека вчера од 13.30 часот од хостелот се оддалечил B.B.M.(39) од Велика Британија. Тој бил пријавен во хостелот, а личните работи му останале во собата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.