Ознака: велосипедист
Црна хроника 08.04.22 | 19:17

Струмички тинејџер со „голф“ усмрти велосипедист

Денеска (08.04.2022) во 09.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на ул.„Климент Охридски” во Струмица, патничко возило „фолксваген голф” со струмички регистарски ознаки,...

Црна хроника 08.04.22 | 12:56

Велосипедист се бори за живот на Клиники по сообраќајка кај Струмица

Велосипедист е потешко повреден во сообраќајка која се случи претпладне околу 10 часот на заобиколниот пат околу Струмица. Според првичните информации од портпаролот...

Црна хроника 02.04.22 | 12:47

Повреден велосипедист откако врз него налета „ауди“

Вчера околу 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јуриј Гагарин“, патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Н.(40) од...

Црна хроника 27.03.22 | 17:54

Тинејџер велосипедист тешко повреден во Прилеп

На 26.03.2022 околу 16:00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Јоска Јорданоски“ во Прилеп возило удрило во велосипед управуван од Д.С.(19) од Прилеп. Притоа,...

Црна хроника 27.01.22 | 23:04

Прегазен велосипедист на Илинденска

И денеска во Скопје имаше сообраќајка во која е прегазен велосипедист. Несреќата се случила во центарот на Скопје, на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски...

Црна хроника 11.12.21 | 19:36

Повреден велосипедист во сообраќајка во Црниче

Велосипедист е повреден откако во него удрило возило. Несреќата се случила на улица Востаничка во скопско Црниче околу 18:40 часот. По падот, повредениот останал да лежи...

Црна хроника 06.12.21 | 16:36

Пијан и напушен бил скопјанецот кој прегази и уби велосипедист, па избега од местото на несреќата

Поведена е постапка против скопјанец кој предизвикал тешка сообраќајна незгода и не укажал помош, соопштија попладнево од Јавното обвинителство. Од ЈО информираат...

Црна хроника 04.12.21 | 12:31

Тешка сообраќајка во Маџари, загина велосипедист

Велосипедист го загуби животот во сообраќајна несреќа која синоќа во 01.30 часот се случила на ул.„Маџари“. Патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 01.10.21 | 17:09

Велосипедист погоден со дијабола од воздушна пушка пред Олимписки

Вчера во СВР Скопје, Б.М.(41) од Скопје пријавил дека во понеделникот навечер околу 23:45 часот, додека се движел со велосипед пред Олимписки базен на подрачје на Центар,...

Црна хроника 22.09.21 | 12:07

Велосипедист удри во дете, па побегна од местото на несреќата

Дете е тешко повредено во несреќата што се случи вчера околу 12.30 часот на ул.„Диме Димески“ во Прилеп. Како што соопшти МВР, велосипед управуван од засега непознат возач...

Црна хроника 22.09.21 | 12:07

Камион удрил во велосипед во Карпош – со тешки повреди итно пренесен во болница

На 21.09.2021 во 11,30 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, товарно моторно возило „ман“ со приколка со скопски регистарски...

Црна хроника 02.09.21 | 13:31

Уште еден тешко повреден велосипедист во Тетово, на него налетало „БМВ“

Велосипедист на 65 години е тешко повреден откако во него удрил возач на БМВ вчера во Тетово. Сообраќајната незгода се случила на булеварот „Маршал Тито“ околу 10 часот. Во...

Црна хроника 02.09.21 | 12:36

Прегазено дете велосипедист во Струмица

Малолтеник е тешко повреден во несреќата што се случи вчера во 11.45 часот на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица. Како што соопшти...

Црна хроника 26.08.21 | 11:27

Втор во два дена: Прегазен велосипедист, возач повторно побегнал од местото на несреќата

Вчера во 18.30 часот било пријавено дека на крстосница на ул.„1“ со ул.„2“ во с.Бразда, скопско, патничко возило „фолксваген пасат“, со непознати регистарски ознаки, удрило...

Вести 25.08.21 | 11:38

Удрил во велосипедист и без да му помогне побегнал од местото на несреќата

Вчера во 09:30 часот било пријавено дека на крстосницата од улица „Самоилова“ и сервисна улица што ги поврзува ул.„Самоилова“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, патничко...

Црна хроника 25.08.21 | 11:37

Прегазен велосипедист во Скопје, возачот на автомобилот побегнал

На 24.08.2021 во 09.30 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Самоилова“ и сервисна улица што ги поврзува ул.„Самоилова“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, патничко...

Црна хроника 13.07.21 | 17:56

Почина велосипедистот кој беше прегазен утринава во Скопје

Педесет и четиригодишен скопјанец загина со велосипед, откако во него удрил автомобил денеска околу 10:30 часот на булеварот Кочо Рацин во Скопје. Според информациите...

Црна хроника 13.07.21 | 12:00

Крв по бул. „Кочо Рацин“, утрово прегазен велосипедист кај „Југодрво“

Велосипедист е тешко повреден откако утрово бил прегазен на пешачки премин кај „Југодрво“ во Центар. Oчевидци велат дека на лице место имало доста крв и дека тој итно...

Црна хроника 20.06.21 | 18:21

Прегазен велосипедист во Охрид

Вчера во 07.15 часот на магистралниот пат А2, во близина на црквата „Св.Еразмо“ во Охрид, патничко возило „рено“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Б.(65) од...

Црна хроника 20.06.21 | 11:57

Тешко повредена велосипедистка во Охрид, откако во неа удрил автомобил

На крстосницата од улицата „Железничка“ со улицата „Будва“ во Охрид, патничко возило „опел“ управувано од В.Н.(34) од Охрид вчера удрило во велосипед управуван од...