Бебе на возраст од околу пет месеци, без знаци на живот вчера било донесено во Итната медицинска служба во неготинската болница.

Како што информираат од СВР Велес за „Фокус“, телото било дадено на обдукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.