Ознака: починато
Балкан 09.06.21 | 10:09

Петгодишно дете почина заклучено во автомобил, таткото заборавил дека не го оставил во градинка

Безживотно тело на петгодишно момче било пронајдено во заклучен автомобил на паркинг во Книн, Хрватска. Според изворите на хрватски „Индекс“, таткото, мајката и момчето...

Балкан 27.01.21 | 13:54

Дете настрада играјќи Тик-ток предизвик: Пред неколку дена во Италија почина девојче, а сега момче од Србија

Момче(10) кое вчера беше пронајдено мртво во стан во Раковица, наводно се обесило играјќи го Тик-ток челинџот Блекаут. Како што неофицијално се дознава, момчето останало...

Балкан 24.01.21 | 17:02

Единаесетгодишно дете без други болести најмлада жртва на ковид-19 во Хрватска

Единаесетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од ковид-инфекција. Момчето е најмладата...

Црна хроника 25.11.20 | 12:14

Седело во двор, се пожалило дека му е лошо, по што паднало и починало: Нетогино завиено во тага по смртта на 8 годишното момче

Неготино е во шок и голема тага откако вчера низ градот молскавично проструи веста за ненадејната смрт на осумгодишно момче од градот. Од СВР Велес за „Фокус” велат...

Црна хроника 25.11.20 | 10:30

Обвинителството со детали за смртта на осумгодишното дете во Неготино

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на кое починало осумгодишно дете вчера во Неготино. Според сознанијата добиени...

Македонија 06.10.20 | 12:36

МТСП: Сотојбата на Илче беше стабилна, смртта синоќа настапила ненадејно

Се чекаат резултатите од Судска медицина кои ќе ја откријат причината за смртта на 11-годишниот Илче од Охрид, чија потресна приказна со месеци ја брануваше јавноста. 11-годишниот...

Калеидоскоп 02.07.20 | 13:10

Момче почина од згрутчување на крвта откако цел карантин играл видеоигри

Млад фудбалски тренер почина откако му се создала тромбоза поради долга физичка неактивност. Како што пренесуваат британските медиуми, 24-годишниот Луис О’Нил поради...

Црна хроника 17.05.20 | 21:00

Негативен е брисот за ковид-19 кај починатото девојче од Лабуништа, се чекаат резултати од обдукцијата

Негативен е брисот за присуство на новиот коронавирус, што посмртно бил земен од 14-годишното девојче од селото Лабуништа, струшко, информираат здравствените власти. 14-годишно...

Црна хроника 16.05.20 | 18:01

На девојчето од Лабуништа му бил земен брис за да се испита дали имало корона

На четиринаестгодишното девојче од струшкото село Лабуништа кое утрово почина на пат кон Ургентниот центар во Скопје, му бил земен бруис за да се испита дали евентуално...

Црна хроника 16.05.20 | 16:56

14-годишно девојче од Лабуништа почина на пат кон болница

На 16.05.2020 година, во 06 часот и 30 минути, во ОВР Струга, пријавено е дека, во Општата болница во Струга, Н.Т. (49), од струшкото село Лабуништа, во тешка здравствена состојба...

Црна хроника 15.04.20 | 20:08

23-годишното момче што почина во притвор не покажувало знаци на ковид-19

Затвореникот од Истражниот затвор што починал денеска бил зависник од дрога и не покажувал знаци на ковид 19. Како што рече директорот на Здравствениот дом – Скопје,...

Македонија 14.04.20 | 18:46

МЗ: Седумгодишното дете кое почина на Клиниката за детски болести немало коронавирус

Седумгодишното дете кое починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, додека на вработениот лаборант од клиниката кој е заболен од Ковид-19 земена му е...

Здравје 04.04.20 | 22:42

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани, кое почина пред два дена, бара одговор од надлежните

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани, кое почина пред два дена, бара одговор од надлежните која е причината за смртта. Прв пат на преглед го однеле на 29-ти март. Докторите...

Црна хроника 03.04.20 | 14:34

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Во писменото соопштение од СВР-Штип се вели дека вчера во 15.55 часот во Полициската станица Кочани, од Јавната здравствена установа во Кочани било пријавено дека околу...

Црна хроника 21.03.20 | 15:51

Почина едномесечно бебе во Скопје, ќе се прави обдукција

На 20.03.2020 во 06,47 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во дом на ул.„Славеј планина“ имало починато новороденче. Од полициски службеници било излезено на местото на...

Балкан 29.11.19 | 12:57

Невакциниранo девојче од Грција почина од болест искоренета пред 30 години

Грчката медицинска заедница беше шокирана од веста дека осумгодишно девојче починало од дифтерија, заразна болест која била искоренета пред триесет години. Локалните...

Црна хроника 19.11.19 | 14:10

Почина новороденче во Битола

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола. Вчера околу 13.35 часот од болницата во СВР Битола било пријавено дека...

Црна хроника 06.11.19 | 18:00

Починало бебе старо 40 дена

На 05.11. 2019 околу 07.00 часот во Полициска станица Драчево, од Итна медицинска помош било пријавено дека во домот на ул.„Пат за Китка“ починало машко бебе старо околу 40 дена,...

Свет 05.11.19 | 15:16

Не спиел со ноќи за да игра: Почина дете-зависник од видеоигри

Седумнаесетгодишно момче, зависник од видеоигри, било пронајдено мртво во неговата соба пред неколку дена. Несреќата се случила во градот Удон Тани во Тајланд. Родителите...

Балкан 10.06.19 | 11:04

Трагедија: Девојче искрвавило и починало шест дена по операција на крајниците

Седумгодишната Лана Мркаљ починала денеска во Белград, шест дена по операцијата на крајниците. Како тврди семејство на девојчето, интервенција на Институтот за здравствена...