Ознака: неготино
Сервиси 13.01.21 | 10:24

Да се преврива водата пред употреба во Неготино

Да се преврива водата за пиење во Неготино пред употреба, појавено е заматување поради интензивни врнежи од дожд. Вакво известување упатија од неготинското Јавно претпријатие...

Калеидоскоп 31.12.20 | 22:43

Од среќа дека ќе го носам името на градоначалникот, жена му ми подарила 100 марки

Велат, благослов од судбината е да се родиш прв во Новата година на одредена територија. Не се во голем број токму тие што ја имале таа среќа, да се родат заедно со Новата...

Македонија 04.12.20 | 20:31

Босилово и Неготино порачаа: СДСМ, не си играјте држава, престанете со лошите политики и сите на чело со Заев дајте си оставки

Продолжуваат протестите на ВМРО-ДПМНЕ под мотото “Сега за да не биде предоцна, оставка на Заев” вечерва во 20 градови во државата. Во Босилово и Неготино со аплаузи...

Македонија 30.11.20 | 21:18

(ГАЛЕРИЈА): Единаесет града – една порака: Заев, оди си!

Вечерва во 11 градови низ Македонија има протести под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“. Во Кратово и Крива Паланка народот масовно излезе на улиците да го...

Македонија 26.11.20 | 14:09

Од корона починаа 40-годишен жител на Неготино и 84-годишен кавадарчанец

Тројца здравствени работници од Кавадарци се позитивни на корона вирус, а денеска починаа неготинец на 40 и кавадарчанец на 84 години. Како што потврдува за МИА, д-р Ристе...

Црна хроника 25.11.20 | 12:14

Седело во двор, се пожалило дека му е лошо, по што паднало и починало: Нетогино завиено во тага по смртта на 8 годишното момче

Неготино е во шок и голема тага откако вчера низ градот молскавично проструи веста за ненадејната смрт на осумгодишно момче од градот. Од СВР Велес за „Фокус” велат...

Црна хроника 25.11.20 | 10:30

Обвинителството со детали за смртта на осумгодишното дете во Неготино

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на кое починало осумгодишно дете вчера во Неготино. Според сознанијата добиени...

Македонија 23.11.20 | 15:24

Дете во градинка во Неготино позитивно на Ковид-19, почина 73-годишен пациент од Кавадарци

Дете од градинка во Неготино е позитивно на Kовид-19, a во изолација се 13 деца и двајца вработени – воспитувач и негувател. Како што потврдува за МИА, д-р Ристе Јовановски,...

Црна хроника 19.11.20 | 15:16

Избегната трагедија кај Неготино, навреме успеала да излезе од запален автомобил

Автомобил изгоре на автопатот пред Неготино. Оваа информација за МИА ја потврдија од неготинската противпожарна единица и од СВР Велес. Командирот на Територијалната...

Македонија 30.10.20 | 15:42

Едногодишно дете од Неготино однесе во изолација седум деца и тројца вработени во градинка

Едногодишно дете од Неготино е позитивно на Ковид-19, а во изолација се седум деца и тројца вработени во градинка, потврди за МИА доктор Ристе Јовановски, специјалист...

Црна хроника 12.10.20 | 18:02

Четириесет и двегодишен неготинец пронајден мртов

Во Неготино вчера околу 11:50 часот, бил пронајден починат 42 -годишен неготинец. Починатиот неготинчанец бил најден во куќата на неговиот брат, информираше денеска Верољуб...

Црна хроника 26.09.20 | 16:23

18-годишник измамил жена од Неготино за 10 илјади евра

На 25.09.2020 во 16.30 часот во Полициската станица Неготино, 59-годишна жена од Неготино пријавила дека била измамена од А.М(18) од с.Патишка Река, Сопиште, за сума од 10.000 евра. Според...

Македонија 16.09.20 | 20:13

Американски војници го чистеа ѓубрето во Неготино

Армијата на Македонија заедно со припадници на Американската армија и членови на Американското катче од Штип и Скопје,  денеска на СРЦ „ Младост “ во Неготино...

Македонија 04.09.20 | 14:27

Во Тиквешијата има четири нови случаи на корона вирус

Во Тиквешко во последните 24 часа се регистрирани четири нови случаи на корона вирус. Како што информира за МИА, доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при...

Црна хроника 16.08.20 | 12:10

Камион со 80 мигранти откриени кај Неготино, возачот побегнал, но набргу бил пронајден

Во камион со скопски регистарски ознаки полицијата вчера на регионалниот пат Неготино-Градско открила 80 мигранти. Возачот , веднаш по застанувањето избегал, но набргу...

Здравје 02.08.20 | 20:30

Десет нови случаи на коронавирус во Тиквешко, осум во Кавадарци и двајца во Неготино

Десет нови случаи на коронавирус се регистрирани во Тиквешко, осум во Кавадарци и двајца во Неготино, за МИА денеска потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог...

Здравје 29.07.20 | 09:58

Новозаболени од коронавирусот во Тиквешко, по едно во Кавадарци и Неготино

Две нови лица се позитивни на коронавирусот во Тиквешко, по едно во Кавадарци и Неготино. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар...

Црна хроника 19.07.20 | 14:55

Жив изгорел во пожар во Неготино

Пожарот што денеска избувнал во објект на лозје во Неготино однесе една жртва. Информацијата за пожарот за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој...

Македонија 15.07.20 | 20:16

Неготино со 63 отсто одѕив до 19 часот, Демир Капија 62,31, Росоман 59,5 и Кавадарци 56,5

Според податоците на општинските изборни комисии до 19 часот излезноста на денешните предвремени парламентарни избори во Неготино изнесува 63 отсто, во Демир Капија...

Црна хроника 04.07.20 | 15:56

Уште една несреќа со трактор, се превертел и го згмечил

С.Р. (70) од село Тимјаник го загубил животот откако тракторот со кој управувал, се превертел и го згмечил. Како што соопшти полицијата, несреќата се случила вчера, а била...