На 29.12.2023 во 20.53 часот било пријавено дека во клуб на пензионери во Македонска Каменица по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Р.(70) и Д.А., двајцата од Македонска Каменица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.